Popis projektu

Apartmán v bytovom dome, Trnava, SVK
Rok:
2007
Autor:
ing. arch. radoslav novák, autorizovaný architekt SKA
Popis: Vzorový návrh a realizácia interiérov apartmánu v novopostavenom apartmánovom dome blízko centra mesta v Trnave. Nové zrealizované apartmány sú riešené v modernom štýle s voľnou dispozíciou v obytnom priestore, kde sa spája kuchyňa s jedálenskou časťou a obývacím priestorom. Návrh interiérov je riešený v modernom elegantnom štýle. Pri návrhu interiérov prezentovaného apartmánu bola zvolená za základ oranžová farba v kombinácii s tmavým drevodekórom a lakované časti nábytku v bielom lesklom prevedení.
Obývacia časť – je riešená bez väčších časti mobiliáru. Navrhnuté jednoduché skrinky sú v tmavom drevodekóre a bielom lesklom lakovanom prevedení. Konferenčný stolík je navrhnutý atyp zo štyroch skrinkových boxov na podstave v tmavom drevodekóre a v oranžovom a bielom lesklom lakovanom prevedení. Sedacia súprava – set v obývacej časti a stoličky v jedálenskej časti boli navrhnuté v modernom dizajne z katalógov výrobcov vo svetlom dekóre – jemne svetlá koža. Podlaha je navrhnutá drevená v tmavom drevodekóre. Steny sú riešené v omietkach v bielom dekóre a z kamenným andezitovým obkladom.
Jedálenská časť – dominantnou časťou je jednoduchý masívny atyp jedálenský stôl v tmavom drevodekóre. Stoličky v jedálenskej časti boli navrhnuté v modernom dizajne z katalógov výrobcov vo svetlom dekóre – jemná svetlá koža. Podlaha je navrhnutá drevená v tmavom drevodekóre v kombinácií s kamennou veľkoformátovou dlažbou vo svetlom dekóre.
Kuchynská časť – je riešená v tmavom drevodekóre – spodne skrinky v kombinácií s bielymi lakovanými skrinkami a opticky masívnou bielou pracovnou doskou z kompozitného kameňa. Podlaha je navrhnutá kamenná veľkoformátová dlažba vo svetlom dekóre. Steny sú riešené v omietkach v bielom a výraznom oranžovom dekóre.
Spálňa – je navrhnutá vo svetlom drevodekóre. Dizajn nábytkových časti je jednoduchý. Dominantou spálne je stropný portál vo svetlom drevodekóre s možnosťou inštalácie baldachýnu. Podlaha je navrhnutá drevená vo svetlom drevodekóre. Steny sú riešené v omietkach v bielom a okrovom dekóre.
Kúpeľňa – interiérový návrh je v elegantnom minimalistickom štýle s využitím veľkoformátových obkladov a dlažieb v tmavom a svetlom prírodnom dekóre od firmy IRIS do kontrastu s bielou sanitou a prvkami mobiliáru v tmavom drevodekóre.
Svietidlá sú riešené v jednoduchom strohom dizajne zapustené v sadrokartónovom podhľade doplnené o jednoduché trubicové svietidla s mliečnymi difuzérmi na stropoch a stenách a jednoduché kubické stenové svietidla s metalickým vzhľadom.