Popis projektu

Interiéry rodinného domu, Batizovce, SVK
Rok:
2007
Autor:
ing. arch. radoslav novák, autorizovaný architekt SKA
Popis: Kompletný návrh interiérov na mieru do novostavby rodinného domu v Batizovciach je riešený v elegantnom minimalistickom štýle kombináciou drevodekórov a svetlých materiálov na 1-nadzemnom podlaží. Nočná časť rodinného domu na 2-nadzemnom podlaží je riešená elegantne, útulne s prevládajúcou kombináciou drevodekórov – stropy, mobiliár v kombinácií s tesárskymi konštrukciami, čo interiérom dodáva útulnú atmosféru.
Prízemie – Dispozícia rodinného domu je v dennej časti na 1-nadzemnom podlaží je navrhnutá voľné a vzdušné. Celý priestor interiéru je vizuálne prepojený. Zároveň je interiér rodinného domu optický prepojený s exteriérom cez veľké presklenné plochy. Dominantou obytného priestoru rodinného domu je ľahké vzdušné atypické schodisko navrhnuté so zaujímavou nosnou priehradovou konštrukciou a drevenými stupnicami. Interiér dennej časti je riešený vo svetlých omietkach a lesklých veľkoformátových dlažbách v kombinácií tmavého a svetlého drevodekóru doplnený pri interiérovom schodisku obkladovým kameňom. Dominantou obývacej a jedálenskej časti je jednoduchý moderný krb vizuálne otvorený z troch strán. Podhľady v obývacej časti sú riešené úrovňové v tmavom drevodekóre a vo svetlom prevedení s bodovými a lineárnymi svietidlami. Nad jedálenským stolom a nad barovým pultom v kuchyni sú navrhnuté elegantné moderné zavesené svietidla. Priestor kuchyne je riešený vzdušne a veľkoryso v tvare U. Kuchynská zostava je navrhnutá vo svetlom drevodekóre s dominantným portálom nad barovou časťou. Interiérový návrh kúpeľne a toalety je v elegantnom minimalistickom štýle s využitím veľkoformátových obkladov a dlažieb v tmavom a svetlom prírodnom dekóre do kontrastu s bielou sanitou a prvkami mobiliáru vo svetlom a tmavom drevodekóre. Svietidlá sú riešené v jednoduchom strohom dizajne zapustené v podhľadoch vo svetlom prevedení.
Podkrovie – Dispozícia 2-nadzemného podlažia je riešená voľne vrámci možnosti s otvoreným centrálnym priestorom a priestrannými izbami. Nad obývacou a jedálenskou časťou je riešená galéria s centrálnou pracovňou a relaxačným priestorom. Mobiliár je navrhnutý v tmavom drevodekóre v kombinácií so svetlým drevodekórom. Podlahy sú riešené vo svetlom drevodekóre. Obklad podhľadov je navrhnutý vo svetlom drevodekóre na celú časť podkrovia. Jednotlivé nábytkové časti v spálni sú riešené v minimalistickom štýle v bielom lesklom prevedení v kombinácií s tmavým drevodekórom. Mobiliár detských izieb je riešený vo výraznejšom farebnom prevedení s prevládajúcou oranžovou farbou v matnom prevedení v kombinácií so svetlým a do červená ladeným drevodekórom. Podhľady v izbách nočnej časti sú riešené v úrovni drevených segmentov konštrukcie stropu. Osvetlenie priestorov jednotlivých izieb je riešené lineárnymi trubicovými svietidlami s matovanými difuzérmi. Interiérový návrh kúpeľne a toalety je v elegantnom minimalistickom štýle s využitím veľkoformátových obkladov a dlažieb v tmavom a svetlom prírodnom dekóre do kontrastu s bielou sanitou a prvkami mobiliáru vo svetlom a tmavom drevodekóre. Osvetlenie priestorov je riešené v jednoduchom strohom dizajne formou zapustených osvetľovacích LED lineárnych rámp s povrchovými krytmi v matovanom prevedení v úrovni podhľadov.
Apartmán – Je riešený v samostatnej časti rodinného domu v zadnej časti pozemku so samostatným vstupom. Dispozične je apartmán riešený na dvoch podlažiach. Dennej časti apartmánu na 1-nadzemnom podlaží je situovaná obývacia a kuchynská časť, samostatná kúpeľňa s toaletou a vertikálne jadro – schodisko na 2-nadzemné podlažie. Nočná časť apartmánu je riešená ako priestranná podkrovná izba. Navrhnuté interiéry sú riešené v minimalistickom štýle s použitím rovnakých dekorov a drevodekórov ako interiéry v rodinnom dome. Interiérový návrh kúpeľne a toalety je v elegantnom minimalistickom štýle s využitím mozaikových obkladov a dlažieb v tmavom a svetlom prírodnom dekóre do kontrastu s bielou sanitou a prvkami mobiliáru v tmavom drevodekóre. Osvetlenie priestorov je riešené v jednoduchom strohom dizajne formou zapustených bodových svietidiel. Návrh rodinného domu v Batizovciach nájdete na tomto linku https://aagstudio.eu/portfolio-projekty/rodinny-dom-batizovce-svk/