Popis projektu

Interiéry rodinného domu, Drienica, SVK
Rok: 2008
Autor: 
ing. arch. radoslav novák, autorizovaný architekt SKA a kol.
Popis: Interiéry obytného priestoru s volnou dispozíciou sú navrhnuté do novostavby rodinného domu v Drienici. Samotný architektonický návrh rodinného domu určoval charakter a dizajn interiérov, ktoré sú riešené súčasne, vzdušne, elegantne a moderne. Pri návrhu interiérov prezentovaného rodinného domu bola zvolená za základ výrazná svieža zelená farba v kombinácii s tmavým drevodekórom nábytkových časti. Celý interiér je optický prepojený s exteriérom cez veľké presklenia. V centrálnej časti obývacieho a jedálenského priestoru medzi presklennými plochami je navrhnutý krb v jednoduchom strohom dizajne. Strop je dotvorený o nastaviteľné dizajnové svietidlá.
Kuchyňa – je navrhnutá v tmavom drevodekóre s použitím úzkych antikorových komponentov. Pracovná doska a soklíky kuchynskej linky sú navrhnuté z brúseného antikoru. Barové stoličky boli navrhnuté a vybraté z katalógu výrobcu v jednoduchom a modernom dizajne. Podlaha je liata epoxidová vo svetlom dekóre. Steny sú riešené v omietkach v bielom a v časti tmavosivom dekóre.
Jedálenská časť – tmavý drevodekór sa použil aj v jedálenskej časti pri návrhu jedálenského stola. Stôl je navrhnutý v jednoduchom opticky masívnom dizajne. Stoličky sú navrhnuté a vybraté z katalógu výrobcu do kontrastu v modernom dizajne vo svetlej koži. Podlaha je navrhnutá drevená v tmavom drevodekóre. Steny sú riešené v omietkach v bielom dekóre.
Obývacia izba – sedacia súprava v obývacej izbe je navrhnutá jednoduchá moderná v jemne sivej koži. Nábytkové časti v obývacej časti sú riešené minimalisticky v tmavom drevodekóre. Toto riešenie zabezpečilo vytvoriť pomerne elegantný vzdušný interiér, ktorý je dokonale prepojený. Podlaha je navrhnutá drevená v tmavom drevodekóre. Steny sú riešené v omietkach v bielom a výraznom zelenom dekóre.
Schody na 2-nadzemné podlažie sú konštrukčne navrhnuté ako antikorové samonosné s drevenými stupnicami v tmavom drevodekóre. Navrhnuté stropné dizajnové svietidla sú nastaviteľné do rôznych polôh. Celý interiér spĺňa kritériá na jednoduchosť, funkčnosť a moderný dizajn. Návrh rodinného domu najdete na tomto linku https://aagstudio.eu/portfolio-projekty/rodinny-dom-drienica/